ConCept Yapı, dünyanın gözbebeği, Ege’nin İncisi Bodrum’da 5 projeyi birden hayata geçirmek için kolları sıvadı. Toplamda 100 milyon lira yatırım yapılması planlanan projeler, Infinity of Yalıkavak, Art of Yalıkavak, Serenity of Gündoğan, Silence of Bodrum ve Silence Premium of Bodrum olarak sıralanıyor. Projelerde ortalama metrekare fiyatları 2 bin 500 euro ile 5 bin euro arasında değişiyor.

ConCept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın, uzun yıllar iş dünyasında farklı sektörlere yatırım yaptıktan sonra 2015 yılında inşaat işine girmeye karar verdiklerini belirterek, bu alanda büyüme hedefinde olduklarını söyledi.

Bodrum’un gelişime açık, potansiyeli olan ve dünya turizm başkentleri ile yarışacak güce sahip bir bölge olduğunu söyleyen Fuat Akın, şöyle devam etti: “Bodrum dünya emlak piyasasında hak ettiği değere henüz kavuşmuş değil. Bu da mücevher statüsündeki beldeyi çok daha değerli bir yatırım aracı haline getiriyor. Bölgede belli lokasyonlar dışında halen konut fiyatları fazlasıyla ekonomik. Bugün Nice’de veya Cannes’da bu fiyatlara böyle evler bulabilmeniz mümkün değil. Bodrum bir Cannes olabilir. Amacımız Bodrum’un geleceği benzersiz noktaya yakışan elit projeler yapmak.”

Rusya’dan ilgi var

Ağustos ayında yaptıkları lansmanlarda çok ciddi talep ile karşılaştıklarını söyleyen Fuat Akın, Rus yatırım ya da alıcı grupların projelere olan talebine dikkat çekti. Rusya ile Türkiye arasında uzun süredir yaşanan siyasi krizin çözülmesi sonrası Rus alıcı gruplardan çok ciddi telefonlar aldıklarını dile getiren Akın “Ruslar artık Antalya yerine Bodrum’a yöneldi” dedi.